Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: Blackberry Brothers


Powiększenie

W czwartek 10.09.2020 r. o godz. 19:30 wystąpiła w Dworku Artystycznym grupa Blackberry Brothers.

 
Skład zespołu:
  • Bartek Jeżyna – gitary
  • Hubert Kot – bas
  • Jakub Jeżyna – gitary
  • Mat Polański – wokal
  • Tomek ‘Burza’ Burzyński - bębny
Ich muzyka, to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej.
 
Blackberry Brothers pojawili się na polskiej scenie około-bluesowej w maju 2018 roku, kiedy to ukazała się ich debiutancka płyta "Old Soul". Wydany z pasji, miłości do rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych album spotkał się z niesłychanie pozytywnym przyjęciem wśród krytyków i publiczności, czego dowodem są przyznane wyróżnienia kwartalnika "Twój Blues" za 2018 rok w kategoriach Odkrycie Roku (1. miejsce), Płyta Roku (2. miejsce) oraz Zespół Roku (3. miejsce).
 
Od tego czasu Blackberry Brothers zdążyli zaprezentować się w kraju jak i zagranicą na takich imprezach jak: Bluestracje, Suwałki Blues Festival, Bies Czad Blues, Blues Alive, Muzyczna Jesień, Southern Rock nad Wkrą, Stetson & Bourbon Festival czy Rawa Blues Festival.

Aukcja dla Stasia - "Dwa Słowa dla Kostka".

 
Wojtek "Kostek" Błażejewski to były perkusista kapeli Dwa Słowa. Mieszka w Krasiejowie razem z żoną Julia i trójką dzieci. Dzieci to dwie córki i mały, pięcioletni chłopczyk Stasiu z ciężkim autyzmem. Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Dziecko wymaga stałej opieki. Leczenie polega na różnych formach psychoterapii. Lekarka z Ozimka podjęła się próby pomocy. Terapia behawioralna w przypadku autyzmu u dziecka jest kosztowna. 

Jako fundacja BluesOpole pragniemy wesprzeć Stasia i jego rodziców. Na najbliższym koncercie 10 września b.r. zorganizujemy aukcję na rzecz pomocy rodzinie małego Stasia. Przedmiotami aukcji będą koszulki fundacji, płyty i inne gadżety muzyczne. Jeżęli chcecie wesprzeć aukcję , możecie już dzisiaj przynościc do Dworka Artystycznego rzeczy na aukcję w postaci płyt i gadżetów muzycznych. Poniżej podajemy również numer konta, na które można również dokonać wpłaty wspierając Stasia:
 
Wojtek Błarzejewski
PL 98 1240 3103 1111 0000 3501 9747 z dopiskiem "Dwa Słowa dla Kostka".
 
Do posłuchania i obejrzenia:
  


Strona internetowa wykonawcy:
https://www.facebook.com

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
Partnerzy: