Informacje
 
   
 
Foto
W czwartek 14.02.2019 r. o godz. 20:00
wystąpi w Dworku Artystycznym:
Marek McCarron Motyka i przyjaciele.

Skład zespołu: 
  • Marek „Makaron” Motyka
  • Ryszard "Ricko" Rajca - perkusja
  • Andrzej Krupa - saksofon
     
 
 
Marek „Makaron” Motyka i przyjaciele to połączenie ciepłego bluesowego brzmienia ubarwionego gwarą Śląską (teksty Roberta Burnsa -  tłumaczenie  na Śląski  Mirosław Siniawa).
 
 
Marek „Makaron” Motyka – gitarzysta i pieśniarz bluesowy posługujący się rzadko spotykaną w Polsce techniką fingerpicking. Gitarowe rzemiosło szlifował włócząc się przez trzy i pół roku po Europie. Grał w tym czasie na ulicach i w klubach Francji i Włoch. Od ponad pięciu lat specjalizuje się w deltowym bluesie, do którego w 2007 roku postanowił śpiewać stare, śląskie pieśni.  Marek "Makaron" Motyka to muzyk z Bytomia z kilkudziesięcioletnim stażem. Często występuje, jako człowiek-orkiestra. Obwieszony perkusjonaliami wyśpiewuje przede wszystkim stare śląskie pieśni w manierze Delty Mississippi.
 
Muzykę traktuje jako pasję bez której nie wyobraża sobie życia, gra w klubach w domach kultury , w muzeach w szkołach w przedszkolach na ulicy , i na festiwalach i wszędzie gdzie chcą by zagrał !!!! Telewizja zrealizowała trzy filmy z udziałem Marka Makarona Motyki: ,,Różany Blues” 2007 rok ; ,,Posłuchaj mnie tato” 2008 rok; „Dla taty” 2010 rok.
 
Jest jedynym artystą na Śląsku który tak w obszernej formie czerpie z bogatej spuścizny przodków , nagrał do tej pory dwie płyty ,,Makaron po Śląsku” 2008 r. i ,,Bez owijania w bawełnę” 2010 r., obecnie trwają prace na trzecią płytą . Nagrodzony 2009 roku prestiżową nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia w Dziedzinie Kultury ,"Muza” 2009 r. W 2012 roku wystąpił na Przystanku Woodstock na scenie folkowej, a od 2007 roku zagrał łącznie około pół tysiąca koncertów na festiwalach bluesowych jazzowych , folkowych i w klubach. W 2018 r. zasiadał w jury Rawa Blues Festival. 
 
 
Ryszard "Ricko" Rajca to muzyk zaangażowany w wiele projektów zarówno estradowych jak i studyjnych. Współzałożyciel zespołu Ścigani, z którym nagrał trzy długogrające płyty: „Nigdy więcej bluesa”; „Bez hamulców”; ”Spiritus Movens”. Laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Swoją pasję przekłada nie tylko na współpracę z różnymi artystami (Dżu Dżu, Studio Sztama…), ale i na organizowanie przedsięwzięć o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym.
 
Często uczestniczy oraz prowadzi warsztaty i Jam Sessions z różnymi muzykami na Śląsku. Współpracował i współpracuje z takimi Artystami jak: Ścigani (Rock), Studio Sztama (Hip hop, Funk), Marek Makaron (Delta, Blues), Marcin Copik (Funk), DżuDżu (pop,rock), Corinn (Progressive,Rock), Andrzej „Papa” Gonzo - Gang Olsena (Rock and Roll,Rhythm and blues,Pop).
 
Andrzej Krupa saksofonista. Najbardziej aktywny był na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Grał z wieloma wielkimi muzykami w Polsce i zagranicą, był członkiem zespołu Radia Opole i zespołu „No Smoking”.  Grywał w latach z takimi muzykami jak Andrzej Olejniczak, Andrzej Rosiewicz, czy Andrzej Zaucha.
 
 
Dodatkowe atrakcje:
Podczas koncertu rozlosujemy gadżety fundacji BluesOpole (koszulkę, czapkę lub miniaturową replikę gitary Gibson). 
W czasie wydarzenia będzie można zakupić płyty wykonawców. Po koncercie obowiązkowo foto z artystami.
 
Strona internetowa wykonawcy: 
   Organizator koncertu:
 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl