Informacje
 
   
 
Foto
W czwartek 21.11.2019 r. wystąpił w Dworku Artystycznym w Opolu FREE BLUES BAND.

FREE BLUES BAND.
Zespół używa oryginalnych organów Hammonda , na których gra – jako jedyna w Polsce przedstawicielka płci pięknej – Agnieszka Malcherek


Galeria zdjęć >>>

Skład zespołu:

  • Andrzej Malcherek – guit. voc.
  • Agnieszka Malcherek – hammond organ
  • Mateusz Pawelec – bass guit.
  • Dariusz Kamiński- drums

FREE BLUES BAND
Grupa bluesowa grająca juz ponad 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n’bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu.

Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r.Poza bluesowym programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywanem utwory Deep Purple. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.Zespól koncertował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku, a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim zyciu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple) oraz Stanem Skibyim, L. Cichońskim, Carlosem Johsonem , Janem „Izba” Izbińskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals , Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera I TM Stevens’a. Poza tym regularnie od 26 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie.Do posłuchania i obejrzenia:
 Strona internetowa artystów:

https://www.facebook.com/FreeBluesBand

Organizatorzy koncertu:

-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
 
Partnerzy:
 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl