Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: Śląska Grupa Bluesowa


Powiększenie

Śląska Grupa Bluesowa w Opolu.

W czwartek 19.08.2021 r. o godz. 19:30 wystąpi w Dworku Artystycznym
Bilety 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu.

Bilety do nabycia na stronie:
https://www.kupbilet.pl lub w Dworku Artystycznym w Opolu

Śląska Grupa Bluesowa już tradycyjnie początkiem roku zagra w Opolu. Muzycy zespołu to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Przez wiele lat muzycy towarzyszyli Jankowi Skrzekowi w koncertach i nagraniach. Po śmierci Jana „Kyksa” Skrzeka zespół podtrzymuje pamięć o tym niezwykłym muzyku. Z zespołem wystąpią gościnie: Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch i Michał Kielak. To muzycy którzy uczestniczyli w nagraniu ostatniej płyty Janka Skrzeka i Śląskiej Grupy Bluesowej pod tytułem „Kolory Bluesa”.

Wystąpią:
  • Leszek Winder (gitara). Od lat najlepsza gitara blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
  • Max Ziobro (perkusja).  Jest muzycznie wszechstronny jak Dave Grohl. Znany z mocnego uderzenia. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Jan Gałach Band, SGB, Magda Piskorczyk
  • Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary). Gitarzysta , multiinstrumentalista. Ściśle związany z czołówką śląskiego środowiska muzycznego.
  • Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową
  • Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor). Jest jednym z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni.
  • Michał Kielak – wirtuoz harmonijki. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych.
      
Do posłuchania i obejrzenia:
 


Strony internetowe zespołu:
facebook.com/SGBsilesia
winder.art.pl

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
Partnerzy: