Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: Silesian Hammond Group


Powiększenie

W czwartek 14.10.2021r. o godz. 19:30
wystąpi w Dworku Artystycznym
zespół Silesian Hammond Group
 
Bilety 30 zł przedsprzedaż  / 40 zł w dniu koncertu.
Bilety do nabycia na stronie: 
https://www.kupbilet.pl lub w Dworku Artystycznym w Opolu.
 
Członkowie zespołu:
  • Joanna Reczyńska - śpiew
  • Jacek Zając - org. Hammonda
  • Artur Dąbrowski - gitary
  • Adam Barański - perkusja
Silesian Hammond Group jest formacją powołaną z inicjatywy Jacka Zająca. Oprócz założyciela,w skład grupy wchodzą doświadczeni Śląscy muzycy znani w środowisku bluesowym, którzy niejednokrotnie występowali na dużych scenach w kraju i za granicą. Podstawą składu jest klasyczne, organowe trio mocno osadzone w klimatach bluesowo-funkowych, prezentujące swój autorski materiał. Całości dopełnia mocny, charyzmatyczny wokal Joanny Reczyńskiej (uczestniczka Voice of Poland). Gościnnie z zespołem koncertuje sekcja dęta i chórki. SHG jest laureatem Rawa Blues Festival 2019 i Blues Alive w czeskim Sumperku. Wszyscy członkowie to absolutni pasjonaci, czerpiący inspirację z przeróżnych nurtów muzycznych. Projekt został doceniony w ankiecie BLUES TOP kwartalnika Twój Blues jako Odkrycie Roku 2020 (3 miejsce).Zespół ma na swoim koncie debiutancki album „Coming Home” wydany na przełomie 2019/2020r.
 
Asia Reczyńska, charyzmatyczna wokalistka zespołu, jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej, a także uczestniczką VI edycji programu The Voice of Poland. Wachlarz jej muzycznych zainteresowań obejmuje różnorodność gatunkową od instrumentalnego fusion jazzu poczynając, na death metalu kończąc. W wolnym czasie słucha takich wykonawców jak Dead Can Dance, Alice In Chains, Sigur Ros i Joy Division. Prywatnie jest miłośniczką kotów i zwolenniczką wolnomyślicielstwa.
 
 
Jacek Zając jest entuzjastą brzmienia organów Hammonda i założycielem zespołu Juicy Band. W swojej muzycznej karierze udzielał się gościnnie w wielu projektach i zespołach mocno związanych z światkiem bluesowym. Grywał z takimi zespołami jak Highway, Bartek Przytuła & Silesian Litle Band, Around The Blues, Jan Gałach, October Leaves i wieloma innymi. Ma na swoim koncie pięć płyt studyjnych jako sideman. Według ankiety kwartalnika Twój Blues, Jacek już od kilku lat znajduje się w pierwszej dziesiątce polskich muzyków klawiszowych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat można było go zobaczyć i posłuchać na takich festiwalach jak Olsztyńskie Noce Bluesowe, Blues Alive, Jimiway, Rawa Blues, Lauba pełno bluesa, Festiwal im. Pawła Bergera i wielu innych.
 
Artur Dąbrowski jest gitarzystą grupy od 2017 roku. Wcześniej współpracował z formacjami Black Silk i Hammond Power Band oraz współtworzył inne projekty z pogranicza jazzu i funka. Lubi eksperymentować z brzmieniem gitary - jest zafascynowany gitarowymi kwakaniami, delayami i talkboxami w wydaniu vintage. Jego muzyczne inspiracje to tacy artyści jak Robben Ford, John Scofield, Spyro Gyra i Chaka Khan. Namiętnie słucha jazzu, funka i soulu z lat 70-tych i właśnie te lata uważa za najlepsze w muzyce.
 
Adam Barański jest studentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na katowickiej Akademii Muzycznej na kierunku perkusja. Współpracuje z wieloma projektami jako muzyk sesyjny.
 
Do posłuchania i obejrzenia:

Strony internetowe zespołu:
https://www.facebook.com/watch/silesianhammondgroup
https://silesianhammondgroup.bandcamp.com
 

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
Partnerzy: