Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: Wieża Bajzel


Powiększenie

NOC KULTURY OPOLE 24 czerwca 2022 r. 
"Nocne spotkanie z BluesOpole" - Koncert zespołu „Wieża Bajzel”
 
W piątek 24.06.2022 r. o godz. 20:00 wystąpi w ramach "Noc Kultury 2022" w Dworku Artystycznym formacja 
Wieża Bajzel.

Zespół tworzą:
  • Miruna Chypś - wokal, synth.
  • Aleksandra Siemieniuk - gitara
  • Katarzyna Garncarek - gitara, chórek
Wieża Bajzel to zespół, nie projekt. Trio, o którego sile decydują kobiece umysły, ręce i struny głosowe. Aktywnie koncertują i zdobywają coraz większą publikę. W 2022 wydały epkę "Fale", której producentem jest Tomek "Harry" Waldowski.

 
 
Trzy kobiety. Związały je fale i muzyka. Łączą porządek z bajzlem, plus z minusem oraz dżing z dżangiem, bo czują, że na styku gatunków dzieją się najciekawsze rzeczy. Tworzą w każdej konfiguracji czasowo-przestrzennej: na próbach, spontanicznie podczas wakacyjnych wyjazdów, czasem niechcący - idąc ulicą. Uwielbiają ten proces.
"Każda z naszych piosenek powstawała w innych okolicznościach i każdą jesteśmy w stanie zagrać na różne sposoby: cicho i głośno, akustycznie i elektrycznie, analogowo i elektronicznie. Gramy to, co lubimy, nie to co trzeba. Staramy się, żeby piosenki mówiły o czymś."
Najlepiej brzmią na żywo, a koncerty i festiwale to ich żywioł.
Laureatki kilku ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, w tym zwyciężczynie Grand Prix 55. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2019), gdzie dodatkowo doceniono je Nagrodą im. Wojtka Bellona za tekst do utworu “ĄŚĆŹŃ”.
To wydarzenie pociągnęło za sobą kolejne - m.in. występ w programie “Słownik polsko@polski” Jana Miodka. Ich muzyka była grana w wielu stacjach radiowych: MiniMax - Trójka (przed upadkiem), RDC, Radio Kraków, Radio Opole, Radio Łódź.

Do posłuchania i obejrzenia:


Strona internetowa zespołu:
https://facebook.com
http://wiezabajzel.pl

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)