Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: Ćwierć Wieku Opolskiej Alei Gwiazd 1997-2022


Powiększenie

W pierwszym dniu Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, w dniu 17 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Opolskiej Alei Gwiazd przy Dworku Artystycznym na spotkanie z zespołem "Piersi", który uwiecznił tam swoje dłonie już 7 czerwca 2014 roku. Najpierw odbędzie się spektakularna sesja fotograficzna członków zespołu przy uwiecznionych w murze odciskach ich dłoni - utrzymana w tradycyjnej formule "Photo-Call".  Po niej   zapraszamy na koncert zespołu "Piersi" na plenerowej Scenie Przy Alei Gwiazd, połączony z integracyjną konferencją prasową.  W międzyczasie odbędzie się także benefis wystawy okolicznościowej dokumentującej ćwierćwiecze Opolskiej Alei Gwiazd i inne projekty kulturalne autorstwa twórcy Alei.
 
W drugim dniu festiwalu - kolejne wyczekiwane "Press Show w Opolskiej Alei Gwiazd". Impreza rozpocznie się o godzinie 15.30 przy Dworku Artystycznym  (ul. Sempołowskiej). Z uwagi na jubileusz 25-lecia Opolskiej Alei Gwiazd wybór padł na piosenkarkę, która reprezentuje dwa pokolenia gwiazd estrady. Ania Rusowicz, dwukrotnie wystąpi w amfiteatrze podczas tegorocznego festiwalu  (w sobotę i niedzielę) i uwieczni dłonie w Opolskiej Alei Gwiazd zarówno w imieniu własnym, jak i jej matki Ady Rusowicz - słynnej przed laty gwiazdy polskiej estrady, której piosenki córka ma również w swoim repertuarze.
 

 
W dniach trwania festiwalu w terminach uzgodnionych z artystami odbędą się także kolejne imprezy z cyklu "Photo-Call", czyli spektakularne sesje fotograficzne gwiazd uwiecznionych w latach ubiegłych. Podczas tych sesji - o których terminach szczegółowo informować będziemy na plakatach i w mediach elektronicznych - zarówno profesjonalni fotoreporterzy, jak i fotoamatorzy zwyczajowo nawołują gwiazdy by przyjęły określone pozycje przy tablicach z odciskami swoich dłoni. 
 
Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
 
Honorowy patronat nad wydarzeniami przyjął Marszałek Województwa Opolskiego - Pan Andrzej Buła. 


Organizator wydarzenia: Towarzystwo Przyjaciół Mosznej.
Partner: Dworek Artystyczny w Opolu (Z.U.H. Dworek).