Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: Mike Russell


Powiększenie

 W czwartek 22.12.2022 r. o godz. 19:00 wystąpi w Dworku Artystycznym Mike Russell.

 
Bilety 35 zł przedsprzedaż  / 45 zł w dniu koncertu do nabycia na stronie:
https://www.kupbilet.pl lub w Dworku Artystycznym w Opolu
 
MIKE RUSSELL
urodził się w 1952 roku w Waszyngtonie. W bardzo młodym wieku rozpoczął studia na gitarze klasycznej i flamenco. Karierę zawodową rozpoczął w latach 60. Pisał i komponował piosenki. Pracował w studio Columbia Records, jako gitarzysta i kompozytor.
W roku 1970 jego kompozycja "Black Woman" nagrana przez Glorię Taylor, została nominowana do nagrody Grammy. Zapoczątkowało to tournee po Stanach Zjednoczonych. W roku 1972 założył w Waszyngtonie grupę grającą Jazz-Rock : „Water Forest”.
Po przeprowadzce do Berlina w 1989 roku, występował z Eddy Harris, Billy Bang i z wielu innymi. Założył grupę Black Heritage Orchestra z wokalistą Mfa Kera. Występował na „Guinness Festiwal” w Afryce Południowej. Został również zaproszony do organizacji specjalnych warsztatów na „George Washington University Jazz Department”. W Polsce liczy tysiące fanów.
Dzięki jego fantastycznych umiejętności Mike był zaproszony do występu z "Original Michael Jackson” w „Immortal Tour" na świąteczny koncert, gdzie grał z Greg Phillinganes, Jonathan Moffet i Mike Phillips. Ma swój regularny show w Quasimodo w Berlinie.
 
Do posłuchania i obejrzenia: 
Strony internetowe wykonawcy:

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
Partnerzy: