Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: Śląska Grupa Bluesowa


Powiększenie

 Śląska Grupa Bluesowa w Opolu.


W czwartek 26.01.2023 r. o godz. 19:30 wystąpi w Dworku Artystycznym
Bilety 55 zł przedsprzedaż / 70 zł w dniu koncertu.

Bilety do nabycia na stronie:
 
Śląska Grupa Bluesowa już tradycyjnie początkiem roku zagra w Opolu. Muzycy zespołu to czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70-tych. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa. Grupa podtrzymuje pamięć o śląskich bluesmanach, z którymi muzycy przez wiele lat współpracowali. 
 
Wystąpią:
  • Leszek Winder (gitara). Gitarzysta i kompozytor. Jedna z ważniejszych postaci śląskiego środowiska muzycznego. Koncertował i nagrywał z wieloma muzykami i zespołami tworzącymi czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Twórca z olbrzymim dorobkiem. Nagrał kilkadziesiąt płyt w tym wiele autorskich. Jest posiadaczem dwóch złotych płyt i zdobywcą statuetki Fryderyk, prestiżowej nagrody Akademii Fonograficznej SPAV . . . Od lat uznawany za czołowego gitarzystę blues i rock w plebiscytach (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).
  • Max Ziobro (perkusja). Niezwykle zdolny i mimo młodego wieku doświadczony perkusista. W dorobku posiada współpracę w wieloma uznanymi zespołami i muzykami oraz liczne wydawnictwa płytowe. Jest muzycznie wszechstronny jak Dave Grohl. Znany z mocnego uderzenia. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Jan Gałach Band, SGB, Magda Piskorczyk.
  • Mirosław Rzepa (gitara basowa, gitary). Gitarzysta , multiinstrumentalista. Od lat ściśle związany ze śląskim środowiskiem muzycznym. Współpracował, nagrywał i koncertował między innymi z grupami SBB, Krzak , Dżem, Bezdomne Psy, Błędowski-Winder Band oraz Elżbietą Mielczarek, Ryszardem Skibińskim, Ryszardem Riedlem, Zbigniewem Hołdysem......
  • Agnieszka Łapka (wokalistka i plastyk). Przez wiele lat Agnieszka współpracowała z Janem Skrzekiem i Śląską Grupą Bluesową. Jest uznawana za czołową wokalistkę bluesową. 
  • Krzysztof Głuch (pianista, kompozytor). Jeden z czołowych pianistów jazzowych i bluesowych. Nagrywał i koncertował z miedzy innymi: Martyna Jakubowicz, Ireneusz Dudek, Dżem, Cree, Pick-up, Young Power, Free Dancing i inni. 
  • Michał Kielak (Wirtuoz harmonijki). Muzyk rozchwytywany. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Od wielu lat i w 2021 ponownie w TO Blues kwartalnika Twój Blues najlepsza polska harmonijka.
      
Do posłuchania i obejrzenia:
 


Strony internetowe zespołu:
facebook.com/SGBsilesia
winder.art.pl

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
Partnerzy: