Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 
Młode Talenty
Powiększenie

W środę 22.07.2020 r. zapraszamy na wydarzenie:  „Muzyka moją wartością i sposobem na życie”.
 
Przedsięwzięcie w ramach którego uczestnicy, absolwenci OHP oraz zaprzyjaźnieni goście wystąpią na scenie Dworka Artystycznego w Opolu. 
Celem głównym przedsięwzięcia jest umożliwienie zaprezentowania przez młodzież swoich talentów artystycznych dla szerszej publiczności.
Repertuar przygotowany przez uczestników jest bardzo różnorodny, ale znajdą się w nim również utwory autorskie.
 
informacje >>> 
 

Mike Russell w Opolu
Powiększenie

W czwartek 23 lipca 2020 r. o godz. 19:30 wystąpi Mike Russell.

MIKE RUSSELL
urodził się w 1952 roku w Waszyngtonie. W bardzo młodym wieku rozpoczął studia na gitarze klasycznej i flamenco. Karierę zawodową rozpoczął w latach 60. Pisał i komponował piosenki. Pracował w studio Columbia Records, jako gitarzysta i kompozytor. Występował z Eddy Harris, Billy Bang i z wielu innymi. Założył grupę Black Heritage Orchestra z wokalistą Mfa Kera.
Kup Bilet >>>

informacje >>> 

Andrzej Matysik
Powiększenie

23 lipca 2020 r. oprócz super koncertu Mike Russell  oraz 5 Rocznicy fundacji BLUESOPOLE, odwiedzi nas bardzo mocno związany z bluesem gość, wydawca kwartalnika TWÓJ BLUES, propagator tego nurtu, Andrzej Matysik.
Przyjedzie ze swoją książką „Andrzej Matysik: Mój Blues”, o której nam opowie, i ktorą będzie można w tym dniu nabyć z autografem autora.
Andrzej Matysik – Ślązak urodzony w Chorzowie; inżynier górnik, dziennikarz, wieloletni gospodarz autorskiego programu „Siła bluesa” w Radiu Katowice; od roku 2002 autor audycji „Historie bluesem pisane” w Radiu eM. 

informacje >>>  

Harmonogram koncertów na rok 2020
Powiększenie

Harmonogram koncertów fundacji BLUESOPOLE na rok 2020. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach.
Fundacja powstała oficjalnie w maju 2015, jednak w czasie tworzenia pomysłu i "zespołu fundacji" zaczęliśmy już z powodzeniem organizować wydarzenia muzyczne.
CELEM powstania Fundacji jest działalność oświatowa i kulturalna nieprowadząca do osiągnięcia zysku, w obszarze upowszechniania i propagowania muzyki bluesowej oraz nurtów pokrewnych w Opolu (i na Opolszczyźnie).

Strona fundacji >>>