Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: Rooster


Powiększenie

W czwartek 20.08.2020 r. wystąpiła w Dworku Artystycznym grupa ROOSTER. 
 
 
Skład zespołu:
  • GRZEGORZ GRUNWALD – gitary, śpiew
  • ANDRZEJ „OŁTARZ” WOLAK – bas
  • BARTOSZ ROKOSZ - perkusja
 
ROOSTER to skład istniejący od 2009 roku, którego muzyczny wyraz charakteryzują najlepiej terminy: blues i rock. To właśnie na styku tych gatunków odnaleźć można stylistyczne oblicze zespołu, w którego skład wchodzą muzycy z bogatym doświadczeniem scenicznym i studyjnym. Wśród osób znających naszą twórczość usłyszeć można jednak opinie, że w jej warstwie muzycznej pobrzmiewają jazzujące nuty, a tekstom nie sposób odmówić poetyckich akcentów kojarzonych zwykle ze środowiskiem tzw. „poezji śpiewanej”, ale także dyskretnego „przymrużenia oka”. Cieszy nas różnorodność komentarzy, pamiętamy o tym, że co odbiorca to opinia i zależy nam na tym, żeby dotrzeć do jak najliczniejszego ich grona.
 
Muzyka, którą tworzymy jest owocem naszych poszukiwań, ale też naturalną konsekwencją wpływów i inspiracji, którym podlegaliśmy kiedyś, i którym nadal podlegamy. Niewątpliwie tym pierwszym, najjaśniejszym drogowskazem na naszej drodze jest muzyka lat 60-tych, a może należałoby powiedzieć – rewolucja muzyczna lat 60-tych – niczym nieskrępowana twórczość, bogactwo form, a jednocześnie szczerość i prostota przekazu „ubranego” w naturalne, gitarowe brzmienia. Skład naszego zespołu to klasyczne trio: perkusja + bas + gitara/śpiew, co w dużym stopniu definiuje tak muzyczny język, jakim się posługujemy, jak i sposób wypowiedzi.
 
Każdy z nas ma za sobą długą muzyczną drogę i pewnie nie sposób wspomnieć o wszystkich inspiracjach – pozostańmy więc przy tej najważniejszej – tym bardziej, że to jej echa najwyraźniej w naszej twórczości słychać. Nasz dorobek artystyczny to debiutancka płyta „Prosty Plan” z 2011 roku oraz druga „Heavy Blues”, która ujrzała światło dzienne 01.08.2014. Obydwie płyty wydane zostały nieoficjalnie, przy użyciu wyłącznie własnych sił i środków. 
 
Poza działalnością w zespole ROOSTER, jego lider Grzegorz Grunwald zajmuje się także działalnością solową, której rys stylistyczny najbliższy jest z tzw. „krainą łagodności”, jako solista nagrał i wydał w pełni autorską płytę pt. „Mój przyjaciel cień”, a także płytę ze swoimi kompozycjami do wierszy Cypriana Kamila Norwida zatytułowaną „Pielgrzym – Cyprian Kamil Norwid w pieśniach”. Jest także laureatem wielu nagród i wyróżnień na licznych festiwalach piosenki poetyckiej w całym kraju.
 
Do posłuchania i obejrzenia:
 


Strona internetowa zespołu:
 
Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
Partnerzy: