Informacje
 
   
 
Foto
W czwartek 15.08.2019 r. 
wystąpił w Dworku Artystycznym w Opolu
Rich Badowski Blues Band

Skład zespolu:
- Rich Badowski - harmonijka/gitara/wokal
- Jurek Kaczanowski - gitara
- Pawel Myszyński - gitara basowa
- Przemysław Niemiec - perkusja
 
Rich Badowski urodził 30 Listopada 1959 w New Britain w stanie Connecticut. Miasto znane z dużej Polonii. W 1970 roku Rich wyemigrował razem z rodzicami do Polski i osiedlił się na Opolszczyźnie (Niemodlin). Po śmierci Ojca on wraz z rodzina wrócił do USA we Wrześniu 
1981 roku i tam już pozostał na stale. Był zainteresowany muzyka od wczesnych lat swego dzieciństwa. Jego Ojciec grał na harmonijce ustnej a wujek grał na banjo. Miłość do bluesa zrodziła się po zakupieniu pierwszej harmonijki. Odłożył gitarę w kat i zaczął koncentrować sie się udoskonaleniu swoich umiejętności na harmonijce. Gdy lata upływały Rich stal się pożądanym instrumentalista w lokalnych zespołach bluesowych. 
Nagrywał z legendarnymi bluesmanami Sonny Rhodes, Eddie Kirkland i Johnny Rawls dla JSP Records. Występował w klubach bluesowych, restauracjach, kawiarniach, festiwalach i Kasyna Indiańskie. 
 
Wielokrotny finalista w konkursach bluesowych organizowane przez Stowarzyszenie Bluesowe Stanu Connecticut (CTBS). W 2012 jego zespól The Rich Badowski Blues Band reprezentuje CTBS na Międzynarodowym Konkursie Bluesowym (IBC) w Memphis, TN. W 2014 przyłącza sie do zespołu EasyBaby i pełni funkcje ich stałego harmonijkarza. W 2017 EasyBaby wygrywa finał w stanowym konkursie bluesowym i Rich ponownie jedzie do Memphis,TN na IBC w Styczniu 2018. 
Jako harmonijkarz, Rich nie tylko pokrywa bluesa, ale również szeroka gamę innych stylów muzycznych jak jazz, folk, country, americana, funk, rock & roll i muzykę klasyczna. W Styczniu 2019 Rich Badowski Blues Band wydal swoja debiutowa płytkę pod tytułem "It's About Time ".  Rich to "Showman" z wielkim poczuciem humoru. Mówi po Polsku z lekkim akcentem, ale jest bardzo dumny z swoich Polskich korzeni.
 
Strony internetowe wykonawcy:  
 
Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
 
Partnerzy:
 
 


 
 
 
Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych
oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
Opole, ul. Studzienna 1   tel. 607 410 054
e-mail: artystyczny@dworek-opole.pl