Logo
45-045 Opole, ul. Klasztorna 1
tel. +048 607 410 054
 

Info: "KOBIETY BLUESA"


Powiększenie

Koncert: "KOBIETY BLUESA"
W czwartek 12.05.2022 r. wystąpili w Dworku Artystycznym
Paulina Jeżewska & The Tricky Things
 
Skład zespołu:
- Paulina Jeżewska
- Mieszko „Manfredi” Służewski
- Sebastian Pachecki
- Maciej Knop
- Maciek Mandrykowski
- Tomasz „Burza” Burzyński
"Kobiety Bluesa" to koncert Pauliny Jeżewskiej - wrocławskiej wokalistki i aktorki wraz z zespołem The Tricky Things.
Zespół sięga zarówno do początków XX wieku, jak i do repertuaru współczesnych bluesowych artystek. Podczas koncertu można będzie usłyszeć utwory, które wykonywały Ma Rainey, Bessie Smith, Memphis Minnie, Etta James, Koko Taylor, Shemekia Copeland, Jessy Martens i wiele innych pań -  w ciekawych aranżacjach.
Paulina Jeżewska
- aktorka i wokalistka. Współpracuje między innymi z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatrem Variété w Krakowie i Telewizją Puls. Występuje na różnych scenach z piosenką literacką i aktorską, często w jazzowych aranżacjach.
 Mieszko „Manfredi” Służewski
- harmonijka ustna/conga. Zawodowo zajmuje się edukowaniem przyszłych pokoleń harmonijkarzy prowadząc kursy z serii Brodate Dźwięki. Znany z duety Manfredi & Johnson, z którym przejechał całą Polskę występując na czołowych festiwalach.
Sebastian Pachecki
- trąbka. Członek wielu składów muzycznych: Szuszmiszmegele, Karton, Centrala 57, FAZA 44, Układ S.I., Positive Thursdays in Dub, Kapela Bożków, Póki Co, Pachecki / Babiak Projekt, Ghetto Priest feat. Positive Thursdays in Dub. Brał udział w dziesiątkach nagrań w różnorakich stylistykach, od klasycznej, kościelnej, poprzez reagge, jazz, blues, dub, rock, folk po funky.
 Maciej Knop
- gitara elektryczna. Jest gitarzystą, kompozytorem, muzykiem sesyjnym i nauczycielem z wieloletnim doświadczeniem. W trakcie swojej muzycznej kariery miał okazję koncertować i nagrywać z takimi artystami, jak Hubert Szczęsny, Funk’n‘Tronic, Stare Dobre Małżeństwo, Älskar, a ostatnio Marek Niedzielski. 
 Maciek Mandrykowski
- gitara basowa. Z muzyką związany od dziecka. Basista zespołów Blues Bastards, Mollybden, Back to the ‘50s i George Dyer Band, z którym zdobył liczne nagrody na festiwalach bluesowych w całej Polsce, a także wziął udział w International Blues Challenge 2019.
 Tomasz „Burza” Burzyński
- perkusja. Występował m.in. w Wyborowej Blues, Centrali 57, Muzzy Friends Band Pawła Mikosza, zespole Pauliny Lendy czy George Dyer Band, z którym zagrał trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych oraz reprezentował Polskę na International Blues Challenge w 2019 w Memphis. Obecnie, poza Tricky Things, można usłyszeć go w m.in. Projekcie Volodia oraz Blackberry Brothers.
 
Do posłuchania i obejrzenia:


Strona internetowa zespołu:
https://facebook.com

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
Partnerzy: